Filip – Jaskier

Filip ma skończone 17 lat i jeszcze chodzi do liceum. Po raz pierwszy zobaczyłem go na scenie Teatru Rozmyty Kontrast w Ciechanowie w spektaklu „Ich czworo” wg Gabrieli Zapolskiej. Był koniec lata 2017 roku, Filip był wtedy gimnazjalistą i to był jego debiut sceniczny. Chciał zobaczyć jak to jest. Uczył się już śpiewać, grał na gitarze, jeszcze w podstawówce pływał w klubie pływackim. Przyszedł więc czas na teatr.

Od tego czasu szybko zaczął się zmieniać. Wręcz nie do poznania. Zakochał się w scenie, nabrał pewności siebie, wyznaczył sobie określony cel, do którego konsekwentnie dąży.

Jednocześnie Andrzej Liszewski, reżyser i szef tego teatru oraz mój przyjaciel często się skarżył, że Filipa na próbach nie można opanować, jest wulkanem energii i robi tysiące rzeczy naraz. Jak było trzeba umiał jednak się skupić i szybko uczył się roli. Na scenie był luźny, spontaniczny, przykuwał uwagę widzów. To mu zostało do dzisiaj.

Ma niezwykłą osobowość. Dzięki niej nie sposób go zapomnieć. W Teatrze Rozmyty Kontrast gra i śpiewa przez cały czas mimo, że obowiązków ma coraz więcej, bo coraz więcej pracuje nad sobą. Występuje też w Teatrze Buffo. Oglądam go w kolejnych spektaklach i cieszy mnie, że tak szybko się rozwija. Z You Tube trafił do mnie nowy teledysk Filipa, słynna piosenka Jaskra z serialu Netfliksa „Wiedźmin” Toss a coin to your Witcher/Grosza daj Wiedźminowi, dlatego postanowiłem sobie go przypomnieć. Śledzę bowiem jego rozwój artystyczny i mu szczerze kibicuję.

Zdjęcia zrobiono na błoniach pod Zamkiem Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, rodzinnym mieście Filipa. Muzykę przygotował Adam Wełna a Video Studio Pawłowscy.

I najnowszy solowy utwór, „Do celu”, do którego oprawę muzyczną mix i master wykonał Fuso. Za teledysk odpowiada KosmoMedia. Słowa napisał brat Konrad Czyżykowski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.