Nowy, duży czytnik InkPad Color

8-calowy, z nową kolorową matrycą, większą ilością miejsca na książki… Ukazał się nowy czytnik ebooków PocketBook InkPad Color. Mój ostatni – InkPad 3 – wykorzystywany jest na razie jedynie do czytania książek wypożyczonych z Legimi, gdyż Color nie ma jeszcze dostępu do tej biblioteki. Ale jak twierdzi Biuro Obsługi Klienta Pocketbooka: testy trwają, są obecnie bardzo zaawansowane i wprowadzane są ostatnie poprawki. Wierzę, bo poprzedni kolorowy czytnik – Pocketbook Color – taką aktualizację otrzymał chyba po dwóch miesiącach od dnia ukazania się na polskim rynku.

Czym się różni PoketBook Color od InPad Color? Przede wszystkim wielkością ekranu. Pierwszy z nich ma 6″ drugi 7,8″. Różnią się także rozdzielczością. Pierwszy ma 1072 x 1448 w odcieniach szarości, drugi 1404 x 1872. Oba mają 300 DPI oraz 100 DPI w kolorze. InkPad Color dysponuje kolorowym wyświetlaczem, będącym ulepszoną wersją pierwszej generacji E Ink Kaleido, którą wykorzystano w PB Color i wyświetla 4096 kolorów o zmodyfikowanej skali odcieni. Jak podkreśla producent, usprawnione filtry poprawiły jasność i nasycenie kolorów, a tło stron zostało wybielone. Dzięki temu komfort czytania wyraźnie się poprawił. InkPad ma wbudowane łącze Bluetooth (można skonfigurować bezprzewodowy głośnik lub słuchawki), gniazdo USB-C oraz znacznie wydajniejszą baterię wystarczającą, jak twierdzi producent, na miesiąc. Sam jeszcze tego nie sprawdzałem, gdyż z czytnika InkPad Color korzystam dopiero od kilku dni.

Inne parametry jak wielkość i ciężar, wielkość pamięci operacyjnej i wewnętrznej przeznaczonej na książki oba czytniki mają takie same

Moje pierwsze wrażenia? Od dotychczasowego czytnika, z którego cały czas korzystam ze względu na Legimi czyli InkPada 3, InkPad Color różni się nie tylko pastelowymi kolorami okładek książek i bluetoothem. Ma dwa razy więcej pamięci wewnętrznej, bardziej pojemną baterię, nie ma Micro USB, a w zamian już USB C. Różni się też ceną. Color kosztuje prawie 1400 zł, InkPad 3 mniej niż 940.

Ale dla miłośników komiksów i kolorowej prasy w PDF-ach kolor i wielkość ekranu są bardzo ważne. Dlatego InkPad Color będzie miał wielu amatorów.

Aktualizacja. Miesiąc po ukazaniu się czytnika na rynku aktualizacja oprogramowania dała użytkownikom dostęp do Legimi i Empik GO.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.