Problem z laptopem Huaweia

Ultrabooki to bardzo przydatne komputerki. Małe, lekkie a właściwie mają to co wielkie laptopy. Idealne do pracy w podroży, ale także przy przenoszeniu z miejsca na miejsce, bo w plecaku miejsca zajmują niewiele. Postanowiłem więc takiego ultrabooka sobie sprawić. W styczniu br. stałem się właścicielem MateBooka 13 2020.

Po rozpakowaniu, podłączeniu i skonfigurowaniu laptop ochoczo zabrał się do aktualizowania oprogramowania i… zatrzymał się. Kolejka zrobiła się duża, a aktualizacja zbiorcza windowsa do wersji 1909 zatrzymała cały proces. Przez tydzień nic się nie zmieniło.

Zadzwoniłem więc do sklepu, w którym to urządzenie kupiłem i usłyszałem, że teraz to już we wszystkich sprawach władny jest producent, czyli Huawei. Czy ktoś im już zgłaszał wcześniej podobną usterkę? Tak, ale odsyłali klientów do Huaweia i nikt ponownie nie dzwonił. Dzwonie do Huaweia. Konsultantka smutnym głosem poinformowała, żebym się nie martwił, mój sprzęt jest jak najbardziej sprawny a problem nie dotyczy tylko mojego laptopa tylko wszystkich wyprodukowanych przez Huaweia. Rozmowy z Microsoftem trwają i wszystko będzie w porządku zapewne do końca stycznia.

Pod koniec marca zadzwoniłem ponownie. – Rozmowy z Microsotem trwają dalej, ale niech pan będzie optymistą, bo wszystko jest na dobrej drodze. Proszę wyłączyć aktualizację i zainstalować sobie jakiś program antywirusowy na wszelki wypadek. – Dlaczego nikt nie informuje o tym problemie potencjalnych amatorów laptopów Huaweia? – Bo to nie jest problem. Rozmowy trwają.

Informuję więc sam wszystkich potencjalnych chętnych do zakupu laptopa Huaweia, że wszystkie, jak wynika z informacji infolinii producenta mają starą wersję windowsa i nie aktualizują się do wyższej. Ale rozmowy trwają.

MateBook to bardzo dobry laptop i być może kupiłbym go mimo problemu z aktualizacją systemu, jednak powinienem być o nim uprzedzony przed zakupem. Nie byłbym wtedy tak niemile rozczarowany tym sprzętem. Owszem, ma on wady. żeby podłączyć mysz, trzeba nosić ze sobą stację dokującą, bo nie ma zwykłego gniazda USB tylko USB C. Ale o tym wiedziałem. Bateria działa nie zapowiadane 5-6 godz a ok 3. A korzystam wyłącznie z internetu i piszę teksty. Moim zdaniem powinna trzymać dłużej.

AKTUALIZACJA: Po ponad dwóch miesiącach laptop zaktualizował się do najnowszej wersji Windowsa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.